logo.gif, 2 kB

Kategorie


Paczki formularzy

VAT-7, VAT-ZD

Pakiet formularzy VAT-7 + VAT-ZD.
Zaznaczając na drugiej stronie formularza VAT-7 (17), kwadrat w poz. 68, za arkuszami formularza VAT-7 wyświetli się wzór dokumentu VAT-ZD. Automatycznie przenoszone są do niego dane NIP podatnika.

Od początku 2013 r. obowiązują znowelizowane przepisy dotyczące tzw. ulgi na złe długi w podatku VAT. Kwestia ta została uregulowana w art. 89a i 89b ustawy o podatku od towarów i usług. Podatnik ma prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w przypadku wierzytelności, której nieściągalność została uprawdopodobniona. Służy do tego wzór VAT-ZD. Korekta dotyczy również podstawy opodatkowania i kwoty podatku przypadającej na część kwoty wierzytelności, której nieściągalność została uprawdopodobniona. Zaistnienie tego faktu możemy stwierdzić po upływie 150 dni od terminu płatności określonego w umowie, czy tez na fakturze. 


Dostępne wzory i formaty do pobrania:
 - wersja Excel
pac_19.xlsm

    Prosimy o zwrócenie uwagi przy jakim druku dokonywana jest płatność i/lub o dokładne sprawdzenie treści wysyłanej wiadomości – treść wiadomości SMS nie powinna zawierać dodatkowych znaków ani spacji.


    Akceptuję Regulamin i przyjmuję do wiadomości, iż zamawiam treści cyfrowe nie zapisane na nośniku materialnym i wyrażam zgodę na rozpoczęcie spełniania świadczenia przed upływem terminu do odstąpienia od umowy oraz potwierdzam, że jestem świadom utraty prawa do odstąpienia od umowy z chwilą rozpoczęcia spełniania świadczenia.

  • kup przez PayU (cena: 11,07 PLN)
  • kup przez SMS (cena: 0 PLN)
Stan koszyka (0)
Wartość: 0 (zawiera 23% VAT)
Przejdź do płatności
trojkacik-wdol.gif, 0 kB